Užfiksuotas ugnikalnio išsiveržimas

2011 m. kovo penktąją Pu‘u‘O‘o ugnikalnis pradėjo leisti dūmus ir galiausiai išsiveržė; viršuje matote išsiveržimo video – įvykį, kuris nustebino pasaulį, ypač Havajų gyventojus. Šį išsiveržimą pajuto visa valstija, banga nuvilnijo per visą valstiją. Po to kai vulkanas pradeda spjaudytis dūmais iš savo gilumos, jis išsiveržia, kaip galite matyti viršutiniame video.

Didžioji dalis Havajų gyventojų gyvena kalnų užuovėjose, prieš daugybę metų ten dreikėsi didžiulio kraterio šonai. Jeigu jūs esate toks išskirtinis ir turite privilegiją gyventi labiausiai apgyvendintoje Oahu saloje (šioje saloje vystoma didžioji verslo dalis, taip pat ši sala yra ir pagrindinis susisiekimas su aplinkinėmis valstijomis tiek oru, tiek ir jūra) tai reiškia, kad jūs iš tikrųjų gyvenate ant istorinio ugnikalnio išsiveržimo vietos.

Kilauea, kuris išsiveržinėja jau nuo 1983, bus įtrauktas į NASA tyrimų programą, šio ugnikalnio išstudijavimas turėtų padėti koreliuoti ir suprasti visos žemės paviršių. Havajų oras visuomet yra veikiamas vulkanų aktyvumo – jei pučia stiprus vėjas, vulkanų sukeltas smogas ir kvėpavimo sutrikimai tiesiog smogia Havajams.

Gyventi vulkanų išsiveržimo periodu yra tiesiog nerealu, tačiau reikia įvertinti, kad vienas iš vulkanų, Hualalai išsiveržė jau septynis kartus per praėjusius du. Norėdami sužinoti kaip Havajai tvarkosi su šiuo nenaudėliu turėtumėėte susisiekti su Havajų Nacionaliniu Parku.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *