Tikra burtų ir kerėjimo mokykla atvers duris kitais metais

„Hario Poterio“ kino filmo fenomeną populiarumu drąsiai galima prilyginti „Žvaigždžių karams“, o knygų seriją – tokiai fantastikos klasikai, kaip „Žvaigždžių kelias“. Žinoma, dėl palygintų kūrinių įnašo į kino ir literatūros istoriją, galima ginčytis… Tačiau faktai kalba patys už save. Londono Kings Kroso stotyje tarp 9 ir 10-ojo peronų pastatyta skulptūra, vaizduojanti į sieną pusiau įvažiavusį vežimėlį, prikrautą mokyklinių jaunųjų burtininkų reikmenų. Tai dar vienas J. K. Rowling sukurto fenomeno įamžinimas. Šalia jo turistai itin pamėgo fotografuotis. Juk taip smagu įsivaizduoti, kad tereikia stumtelti vežimėlį ir Tu jau atsidūrei Magijos pasaulyje.

Na, o dabar, naujienų portalai mirga nuo dar beprotiškesnės idėjos – 2017-aisiais metais duris atvers tikrų tikriausia burtų ir kerėjimo mokykla! Idėjos autoriai neabejoja idėjos sėkmingumu ir štai kaip ją pristato plačiajai publikai:

„Daugeliui „Hario Poterio“ fanų, 11-asis gimtadienis buvo neįtikėtinai liūdnas. Mes su viltimi laukėme, kad, išaušus mūsų 11-ajam gimtadieniui, mus pasieks pakvietimai į garsiąją burtų ir kerėjimo mokyklą – Hogvartsą. Gavę pakvietimus, tikėjomės prisijungti prie savo draugų, magijos studentų. Žinoma, mūsų viltys žlugo. Laimei, šis nusivylimas truko neilgai, – nuo šiol mes taip pat galėsime lankyti svajonių mokyklą.“

Kitais metais fanai, atstovaujantys Mimbulus Mimbletonia Asociacijai, atidaro burtų ir kerėjimo mokyklą, skirtą žiobarams (magiškų galių turintiems žmonėms, gimusiems ne burtininkų šeimoje). Ši mokykla atvers duris Prancūzijoje, Château de Jolibert vietovėje.

Mokykla siūlys keturių dienų trukmės pamokas, nuo 2017 gegužės 25 iki 28 d. Tik 100 laimingųjų studentų pateks į šią mokyklą. Jie turi būti 16 ar vyresni, o 18 metų nesulaukusiems reikalingas tėvų leidimas lankyti šią mokyklą.

Keturių dienų nuotykis sumodeliuotas pagal pirmąją „Hario Poterio“ knygą, Haris Poteris ir išminties akmuo. Studentai dalyvaus garsiojoje paskirstymo ceremonijoje, mokysis žaisti Kvidičą, lankys botanikos, nuodų bei kerėjimo pamokas. Yra vienas „bet“… Kadangi mokyklos įkūrėjai – prancūzai, būsimi studentai privalės nepriekaištingai kalbėti šia kalba. Dar neaišku ir tai, kiek kainuos bilietai į šią mokyklą… Tad pasirūpinkite galeonų atsargomis!

Papildyta 2017 birželio 12d.

Panašu, kad britai nusprendė pasekti prancūzų pavyzdžiu ir atidaryti Hario Poterio mokyklą Rytų Sasekse. Pilies pavadinimu Herstmonceux lauko durys bus atvertos rugpjūčio 11-13 dienomis. Tiesa, Hario Poterio fanams, šios patirties malonumus kainuos gan nemažai: 3 dienos standartiniame kambaryje – 450 svarų, o prabangiame kambaryje – 555 svarai.

Kaip teigia oganizatoriai, fanai turės galimybę pasijusti šio magiško pasaulio dalimi, įsiliedami į jiems skirtą rolę ir gyvendami sukurtoje istorijoje: dalyvaudami pamokose, spręsdami Jums suteiktas užduotis ir sutikdami keistas būtybes (beveik kaip video žaidime). Kviečiame pažiūrėti kūrėjų sukurtą filmuką:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *