Architektūros šedevras – veidrodinis teatras

veidrodinis teatras

Nuotraukos autorius: Pedro

Kai kuriuos pastatus sunku pastebėti, juk jų sienos atspindi aplinkui esančius daiktus, gamtą ir pastatus. Žmonija jau seniai kuria beprotiškiausius maketus, kaip vieną ar kitą daiktą paversti, neva, nematomu. Tai, kiek mums žinoma, kol kas niekam nepavyko, bet kone sulieti pastatus, su juos supančia aplinka, jau išmokome…

Šioje nuotraukoje pavaizduotas kinoteatras Prancūzijoje „La-Žeod“. Jis yra vienas iš didžiausių veidrodinių pastatų pasaulyje. Tai kupolo formos statinys, iš tolo primenantis milžinišką gyvsidabrio lašą. Kupolo skersmuo – 36 m, aukštis prilygsta 7–8 aukštų pastatui. Padengti šio pastato paviršiui prireikė 6433 plieninių trikampių, nupoliruotų iki veidrodinio spindesio.

Kino teatro ekranas – taip pat pusrutulio formos. Jo skersmuo – 26 m. Tokie dideli išmatavimai reikalingi, kad galima būtų transliuoti filmus, naudojant IMAX sistemą.  Daugelis prancūzų, kino teatro atidarymo, 1985 m., metu buvo dar nesusipažinę su plačiaekranių filmų demonstravimu, todėl kinoteatras labai greitai tapo vienu lankomiausių.

Kino teatras skirtas 400-ams žmonių ir aprūpintas galinga garso aparatūra, išdėstyta skirtingose pusėse. Jis įrengtas muziejiniame parke La-Villet, nors šis parkas ir muziejus atsirado vėliau nei kinoteatras.

Taigi šiais laikais galimybės neribotos, jei tik pageidausite, kino ir architektūros genijai gali Jums pasiūlyti pasižiūrėti filmą apie nematomą žmogų, nematomame kinoteatre. Gal kiek ir pagražinome – šis pastatas nėra visiškai nematomas, jo paslaptis – susiliejimas su aplinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *